Láska, víra, krása, harmonie, pravda, mír

Týden v Egyptě na lodi mezi delfíny

Tato  dovolená a program je určena pro kohokoliv, kdo si chce přijet opravdu oddechnout a využít možnosti plaváni v bezprostředním kontaktu těchto úžasných stvoření,  pravidelně s nimi budeme plavat a přicházet do kontaktu.

Program je věnován hlavně delfínům a je směřován na poskytnuti absolutniho relaxu a odpočinku v denni přitomnosti delfinu a možnosti s nimi kdykoliv plavat a šnorchlovat na jednom z nejkrásnějšich a nejčistčich korálových útesů v oblasti Marsa Aalam -  v jizni časti Egypta.  

Celý týden odproštěni od veškeré civilizace a hluku, budete moci rozjimat a meditovat v tomto mistě, ze kterého diky delfinum proudi energie všemi směry. Žadný hotel, žádná tuctová dovolená, ale opravdovy relax, oddych a uvolněni na krásné lodi s přijemnou posádkou a personálem, která se vám stane na celý týden domovem.

Tato krásná obytná loď dokaže zůstat na moři i několik dni a týdnu bez nutnosti se opětovně vracet k pobreži, je schopna dostat se dále a hlouběji na moře, oproti normálnim výletnim lodím, ktere se musí  kazdodenně vracet. Dopravi nás přímo do srdce moře, do mista nedotčeneho masivni turistikou Egypta, zvaného Sataya, kde zakotvi v laguně plné delfinu, lemované nádhernými korálovými útesy a zahradami, kterými se budeme moci take kochat. 

Plaváni s delfíny a šnorchlováni : k dispozici jsou dva rychločluny, které jsou po dobu plaváni a šnorchlovani s delfíny spolu s námi a umožňuji nám tak, dostat se i na vzdálenějsi části rifu a vidět ty nejzajímavějsi korály,  jednoduše a bez námahy se  tam dopravime, tedy i začátecnici, děti a slabsi plavci se jednoduše vždy dostanou všude tam, kde i ostatni. Tyto čluny nás také kdykoliv naloží zpět, pokud se unavime plavánim a nebo nás dopravi  těsně k delfinum, pokud jsou dále od lodi, atd. Vždy jsou nablízku, což nám zajištuje nejen vice zábavy a jednoduchosti, ale i bezpeči.

Vstup do moře je možný kdykoliv po schůdcich, přimo z paluby lodě, k plaváni a objevováni krásných korálu v blizkosti lodě a v připadě, že delfíni jsou přimo u lodě. Nebo si nasednout na přistavený rychločlun a ten nas dopraví na vzdalenějsí korály a k delfinum, pokud jsou pravě dále a hlouběji v laguně, v místech vzdalenějších od lodi a ze člunu se sklouznout do moře. 

Korálový útes Sataya, je magické misto, ktere je take znamé pod nazvem Dolphin Reef,  (prosím, neplést si s mistem zvaném Shab el Erg, take nazývaném Dolphin House, ležícím severně od turistickeho letoviska Hurghady, které je falešně vydáváno za domov delfinů a popravdě se jedná jen o misto, sice s častým, ale ne pravidelným výskytem delfínů a neni jejich domovem a občas se neobjevi i několik týdnů a jde hlavně o marketingový tah prodejců turistických výletů z Hurghady).

Dolphin Reef, který je naším cílem, se nachazí v egyptských vodách Rudého moře až na jiho-západním cípu oblasti Fury Shoal situované jizně pod Marsa Alam. Tento útes, který připominá tvar podkovy, byl pojmenován po přátelských savcich, kteří v této oblasti žijí a jsou zde pravidelně k videní v celých hejnech. Mimo jiné, budete také ohromeni množstvím a barevnou škálou korálu a mnoha dalších druhů mořských živočichů.

Program je vhodný pro všechny věkove kategorie, plaváni neni náročné a to jak díky již zmíněným přítomným rychločlunům, tak i profesionální asistenci. Naučime se, jak spravně používat šnorchlovací výstroj, abychom se mohli co nejpohodlněji a nenamahavě dostat do těsné blízkosti delfínu a načerpat jejich energii. Dětem, nebo slabším plavcům jsou mimo jiné, na lodi k dispozici plavací vesty.

Laguna, ve které loď parkuje,  je mělkou částí rifu a je hluboká zhruba 5 m. Větsi hloubky jsou potom z nevětrné části rifu, kde jsou velmi pěkné korály s větsimi druhy ryb a kam nás můze vzit kdykoliv rychločlun. Delfíni žijí pravě v laguně a na venkovní stranu rifu odplouvají pouze lovit, když mají hlad a vracejí se zpět do laguny ke svym hrám a priplouvaji až k lodi.. Naši společnost sami vyhledávaji. V laguně nejsou téměř žádné vlny, ani proudy a malá hloubka kolem 5 metrů ( v nejhlubších částech laguny nepřevysuje 8 metrů), tedy plaváni a šnorchlováni v této části  a to i s delfíny zvládá opravdu každý. Navic veškeré šnorchlování a podobně, je pod vedením profesionálních instruktorů, kteří zajistují neustalý dohled, připadně pomoc a zajistí bezpečnost po dobu všech aktivit v moři.

Ubytováni je zajištěno v útulných dvoulůžkových kajutách, každa s  vlastnim sociálnim zařzením a sprchou a samostanou klimatizací.

K dispozici jsou dvě paluby k odpočinku, opalováni, relaxováni, meditacim, cvičením a společenská místnost  - salonek, ve kterém se dá příjemně posedět a nebo trávit čas sledovanim TV či DVD, her, či jiného vlastního programu.

Stravováni je formou buffetu v restauraci, snídaně, obědy, večeře  

Nápoje jsou k dispozici 24 hodin na baru -  voda, cola, fanta, sprite, juice, atd., teplé nápoje, sušenky a oplatky a svačinka v odpolednich hodinách - nealkoholický all inclusive.

x

INTRO PONOR ( VYZKOUŠET SI POTÁPĚNÍ S POTÁPĚČSKÝM PŘÍSTROJEM )

      

V případě zájmu a nebo dotazů pište na email : 

mojiandele@seznam.cz 

Kontakt

Moji andělé

mojiandele@seznam.cz

MILENA

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode